Культура та мистецтво

Про Діда Мороза і Новий рік…

21.12.2015

Пригадую, як одна маленька дівчинка розповіла мені, що чула, як один дядько по телевізору сказав, що діда Мороза не існує....

Я дивилась у допитливі оченята цієї дитини та в очі майже сотні малят. Усі вони чекали на мою відповідь, як на вердикт останньої інстанції. Адже вона точно скаже, що та як насправді.

Це було відкриття IV Свята Новорічної Іграшки. А питання було із залу... Я не очікувала, що воно пролунає, але розуміла, що мушу відповідати швидко, впевнено й аргументовано!

«Золоті мої, – сказала я, – Дід Мороз існує! Він завжди приходить до слухняних діток і обдаровує їх подарунками. От, наприклад, я в дитинстві була чемною і завжди отримувала від Діда Мороза подаруночки. А той дядько по телевізору, ймовірно, був дуже неслухняним! І тому до нього Дід Мороз не приходив, от і думає, що його не існує!».

Щасливі та усміхнені обличчя підтвердили, що я сказала саме те, що дітки хотіли почути!

Далі відкриття свята йшло вже за сценарієм…

Потім я дуже довго думала про ту дівчинку, і про напругу в залі, коли малята чекали відповідь. Мене ось що дивує: як може покоління, що виросло з Дідом Морозом, отак відмовляти своїм дітям у цьому казковому персонажі? Погодьтеся
– Дід Мороз робить дитинство більш щасливим!

Національні люстратори вже «успішно» пролюстрували майже все: людей живих і давно померлих, назви міст і вулиць, дати в календарі, навіть вітальні листівки нашого з вами дитинства… А тепер узялись критикувати казкових героїв :)!

Друзі, прийміть в подарунок для себе та ваших малят оцю маленьку історію про Дідуся Мороза.

Це казка в казці. Обізнані з українською класичною літературою зрозуміють, про що я :).

Казка в казці «Про Новий рік і Діда Мороза….»